Jak przebiega wycena nieruchomości w Warszawie?

Jak Przebiega Wycena Nieruchomości w Warszawie?

Wycena nieruchomości to jeden z najważniejszych etapów procesu sprzedażowego. Dzięki skorzystaniu z usług profesjonalnego rzeczoznawcy majątkowego z Warszawy, możliwe jest uzyskanie realnej wyceny nieruchomości wraz z otrzymaniem informacji dotyczących ewentualnych ryzyk związanych z transakcją sprzedaży lub kupna.

Wycena nieruchomości w Warszawie – jakie czynniki determinują wartość nieruchomości?

Rzeczoznawca majątkowy działający w Warszawie bierze pod uwagę wiele czynników określających charakterystykę nieruchomości i nie należą do nich wyłącznie lokalizacja, wielkość działki czy metraż lokalu.

Podczas wyceny nieruchomości w Warszawie przez profesjonalnego rzeczoznawcę brane są pod uwagę również aktualne warunki rynku nieruchomości, a zwłaszcza aktualnie uzyskiwane ceny, stawki, czynsze czy warunki zawieranych transakcji. Co ważne, operat szacunkowy w Warszawie sporządzany jest wyłącznie na podstawie rzeczywistych cen transakcji, a nie niedoszacowanych czy przeszacowanych cen widniejących w serwisach ogłoszeniowych.

Rzeczoznawca majątkowy w Warszawie ma do dyspozycji wiele metod wyceny

Zależnie od dostępnych danych dotyczących nieruchomości oraz celu jej wyceny, rzeczoznawca majątkowy z Warszawy może wycenić nieruchomość za pomocą kilku metod, a co do zasady aktualne przepisy umożliwiają rzeczoznawcy przeprowadzenie kilku niezależnych podejść do wyceny. Poniżej podaje dwa najpowszechniej stosowane – podejście dochodowe i porównawcze.

Podejście dochodowe

Pierwszym podejściem do wyceny nieruchomości rzeczoznawcy nieruchomości z Warszawy jest podejście dochodowe. Skupia się ono na określeniu wartości nieruchomości, które generują dochód lub stwarzają możliwość osiągania dochodu przy założeniu, iż jest on podstawowym czynnikiem mającym wpływ na wartość wycenianej nieruchomości.

Podejście porównawcze

Drugim podejściem jest podejście porównawcze, które stosowane jest, jeżeli rzeczoznawca zna ceny transakcyjne nieruchomości zbliżonych do wycenianej nieruchomości pod względem położenia, stanu prawnego, sposobu korzystania i innych cech, które wpływają na jej wartość. W tej metodzie wyceny nieruchomości w Warszawie rzeczoznawca analizuje na potrzeby wyceny właściwy rynek nieruchomości podobnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rynku domów jednorodzinnych? Przeczytaj nasz tekst o analizie rynku domów mieszkalnych jednorodzinnych, który znajdziesz pod tym linkiem.

Wybierz sprawdzonego rzeczoznawcę nieruchomości w Warszawie

Szukasz sprawdzonego rzeczoznawcy, który oszacuje realną wartość działki, domu, mieszkania lub lokalu użytkowego? Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci niezobowiązującą ofertę współpracy!

Podobne wpisy